Promocje

Karty katalogowe

Karty katalogowe

Certyfikat

Nasze produkty są wykonywane według:

PN-EN ISO 15614-1:2017-08/A1:2019-12

Strefa Projektanta

Strefa Projektanta

Kontakt

Sklep producenta Wpark.pl

  • Infolinia: 533 133 166
  • Email: sklep@wpark.pl 
  • Biuro handlowe czynne od 9 do 17 od poniedziałku do piątku 
Hit Dnia
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia: 533 133 166, Email: sklep@wpark.pl 
Rowerowy bum, rozwój infrastruktury rowerowej 0

Rowerowy bum, rozwój infrastruktury rowerowej

Na całym świecie mieszkańcy miast coraz częściej przesiadają się z samochodów na rowery. Obserwuje się znaczny wzrost popularności jednośladów. Polska nie odbiega znacznie od trendów światowych. Jednoślady w większych miastach zaczynają wypierać samochody. Są wygodne, szybkie i nie zanieczyszczają środowiska. Rowerzystów jest coraz więcej.

Powstają grupy rowerowe, fundacje, które wspólnie działają na rzecz środowiska i promocji jednośladów. W ostatnich latach notuje się również rozkwit sportów rowerowych. Wraz z wzrostem popularności tego środka transportu zauważamy również wzrost popularności parkingów rowerowych, czy wiat na rowery oraz znaczny rozwój infrastruktury rowerowej takiej jak ścieżki rowerowe, czy bazy do naprawiania rowerów. Staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom nowoczesnego społeczeństwa i projektujemy wiaty na rower, które mają spełniać wymagania wszystkich klientów. W naszej ofercie znajdą Państwo kilkadziesiąt typów i rodzai wiat.

Jak wybrać wiatę na rowery?

Przede wszystkim wiata rowerowa powinna być wygodna dla rowerzystów i to jest najważniejsze kryterium. Wita musi być ergonomiczna, wyposażona w rynny. Wybierając wiatę trzeba sprawdzić ile mamy miejsca i ile chcemy umieścić rowerów. Zastanowić się nad umiejscowieniem wiaty tak żeby była łatwo dostępna dla wszystkich użytkowników.

Istotnym elementem jest również stojak na rowery w który jest wyposażona każda wiata rowerowa. Są stojaki szeregowe i stojaki barierki. Naszym Klientom do wiat polecamy zawsze barierki rowerowe, są one wygodniejsze dla rowerzystów i bardziej lubiane.

Kolejnym elementem jest wygląd wiaty. Najlepiej dopasować stylistykę wiaty do otoczenia, dobrać odpowiednią kolorystykę pasującą do reszty zabudowy. Czasami zdarza nam się montować również wiaty które są dobrane na zasadzie kontrastu np. przy starej kamienicy ultra nowoczesna wiata, która nie wtapia się w otoczenie tylko jest wartością dodaną, wyróżniającą daną przestrzeń miejską.

Ważnym elementem wyposażenia wiat są również tak często zapominane elementy małej architektury. Na pewno przy wiacie przyda się kosz, ławka, donica. Ważnym elementem jest również baza do naprawiania rowerów dzięki której każdy ma możliwość naprawienia roweru lub napompowania koła

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl